סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

מטבחים מעץ מלא – איך לבחור את משטח העבודה

אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל מטבח, ובוודאי במטבחים מעץ מלא, הוא משטח העבודה, אותו חלק שבעבר כונה “השיש”, ובימינו, עידן של אינספור אפשרויות בכל תחום כמעט, ניתן לבחור אותו מבין שלל אופציות.

משטח העבודה הוא למעשה לב ליבו של המטבח. במטבחים מודרניים בהם ישנו “אי” הדבר בולט שבעתיים, אבל גם במטבחים נטולי אי עדיין אין להמעיט בחשיבותו של המשטח עליו אנחנו מביאים לידי ביטוי את היכולות הקולינאריות שלנו.

מטבחים מעץ מלא – משטחי עבודה

מאחר שמשטח העבודה כשמו כן הוא, משטח המשמש לעבודה, חשוב להעניק משקל רב לפרקטיות שלו בעת הבחירה בין האפשרויות השונות. יחד עם זאת, מאחר שכולנו, או לפחות רובנו, רוצים שהמטבח, והחיים בכלל, יהיו לא רק פרקטיים אלא גם אסתטיים, אסור להזניח גם את הפן הזה, ובפרט כשאנחנו בוחרים במטבחים מעץ מלא, המרשימים והיפים מאוד מטבעם.

בוצ’רס בלוק

המשמעות המילולית של המונח “בוצ’רס בלוק” הוא לוח קצבים, אבל כיום נהוג להשתמש בו (או פשוט ב”בוצ’ר”) כדי לתאר לא רק את המשטח עליו מבתרים קצבים נתחי בשר אלא גם משטח עבודה שזוכה לפופולאריות רבה בבתים פרטיים, ובפרט באלה שיש בהם מטבחים מעץ מלא.

משטח עבודה מסוג בוצ’ר מורכב מלוחות עץ מלא, כשהעצים העיקריים המשמשים לייצור משטחים יפהפיים אלה הם האלון, המייפל, הדובדבן והבוק (שבעברית, אגב, נקרא עץ אשור ושייך למשפחת האלוניים).

על מנת להבטיח איכות מקסימלית, עוברים העצים תהליך מיוחד של עישון וייבוש, ובנוסף הרכבתם, ברוב המקרים, היא בצורה של פסיפס על מנת למנוע סכנת התעוותות של משטח העבודה בשל חדירת מים אליו (מטבחים מעץ מלא רגישים באופן כללי לרטיבות). אמצעי נוסף להפחתת סכנת ההתעוותות הוא משיחת הבוצ’ר בכמה שכבות של לכה אקרילית המגנות עליו.

היתרון העיקרי של הבוצ’רס בלוק הוא המראה המרהיב שלו, וההשתלבות המצוינת שלו במטבחים מעץ מלא. עם השנים המראה שלו אף הולך ומשביח, בזכות הזדקנות העץ וה”אופי” שמקבל המשטח הודות לעבודה עליו. יחד עם זאת הוא גם דורש תחזוקה שוטפת לא מועטה, ובפרט חידוש שכבות הלכה. במטבחים מודרניים בהם מתבצעת עבודה אינטנסיבית במיוחד על משטח העבודה, מומלץ לא לעבוד עליו ישירות (למשל, לא לרדד עליו בצק, לא להניח עליו סירים חמים וכו’) אלא על גבי קרש כדי לא לשחוק אותו יתר על המידה.

דורפל

משטח אחר המשתלב היטב במטבחים מעץ מלא בזכות המראה הטבעי שלו הוא הדורפל.

היתרון העיקרי של משטח עבודה דורפל, שאינו נפוץ מאוד בארץ, הוא המחיר היחסית נמוך שלו ביחס לבוצ’רס בלוק. יתרונות נוספים הם עמידותו בפני חום, התחזוקה הפשוטה שלו ואטימותו למים בזכות ציפוי פורמייקה המגן על לוחות ה- MDF מהם עשוי המשטח.

במטבחים מעץ מלא נהוג להשתמש בפורמייקה בעלת טקסטורה המחקה עץ שכזה, ליצירת התאמה ויזואלית ומראה הרמוני במטבח.

נירוסטה

משטח עבודה מנירוסטה הוא אחת הבחירות הנפוצות ביותר ברוב המטבחים, בין אם אלה מטבחים מפוארים, מטבחים מעץ מלא או מטבחים יוקרתיים, ובפרט במטבחים תעשייתיים – וזאת לנוכח היתרון העיקרי של משטח הנירוסטה והוא עמידותו הגבוהה.

משטחי נירוסטה אינם סופגים מים, אינם מתרגשים מחום והם קלים מאוד לניקוי, כך שניתן לעבוד עליהם גם באופן אינטנסיבי, להניח עליהם סירים לוהטים ובאופן כללי להשתמש בהם ללא כל מגבלה כמעט.

אמנם לנירוסטה עצמה מראה קר ואפילו מעט מנוכר לעיתים, אולם דווקא במטבחים מעץ מלא הדבר יוצר – כשמקפידים על תכנון מושכל ועיצוב של איש מקצוע – ניגוד מעניין ומרשים

 
 

שיחה עם נציג