סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

עיצוב מטבח עם אי

חשיבותו של עיצוב הבית והמטבח

המשפט הידוע “אל תסתכל בקנקן אלא במה שבו נכון גם כאשר מדובר בביתנו, אך בבית איננו בוחנים תכונות פנימיות כי אם את רמת העיצוב הפנימית של הבית ואת יופיו של זה. עיצוב הבית הוא תחום הנוכח בחיי בני האדם מאז ומתמיד, אכן רק במאה ה-20 קיבל נושא זה הכרה כנושא נפרד אך עוד בימי האימפריה הרומית הוקדשה מחשבה רבה לשאלה כיצד ייראה הבית. השאלה העיקרית המלווה אותנו משחר האנושות היא לא האם לעצב את הבית אלא כיצד לעשות זאת וכיצד לעשות זאת ברמה הגבוהה ביותר. אם עיצוב הבית הינו נושא בעל משמעות רבה, הרי שעיצוב המטבח מקבל משנה תוקף, עקב מרכזיותו של המטבח לכל פן בחיינו הרי שעיצובו צריך לא להיות רק יפה אלא גם פרקטי ונוח. אם המטבח יהיה ברמת הגימור הגבוהה ביותר, אך שטח העבודה בו יהיה לא מספק הרי שלא יהיה טעם בעיצובו, רק שילוב של יופי ומעשיות ייתן לנו את התוצאה הראויה. כך אנו למדים כי עיצוב מטבחים משפיע למעשה לא רק על תחושתנו אלא גם על צדדים מעשיים יותר של חיינו.

טרנד ישן חדש – מטבח עם אי

אחד המאפיינים החשובים ביותר של תחום העיצוב הוא נושא המחזוריות, מבלי שרוב האנשים שמים לב הרי שטרנדים עיצוביים חוזרים על עצמם כל מספר שנים. אחת הדוגמאות לכך היא בתחום הבגדים שם אנו רואים כי כיום נהוגה האופנה אשר לבשו בשנות ה-50, עיצוב מטבחים אינו שונה במובן זה ואחת הדוגמאות לכך נמצאת בתחום עיצוב מטבחים כפריים. מטבח כפרי הוא למעשה מטבח אשר כל חלק ממנו נעשה מעץ מלא ואין בו כל מקום לחלקים סינטטיים ומלאכותיים. אך גם מטבחים כפריים מתחלקים לתתי קטגוריות ולטרנדים מתחלפים כאשר כיום אנו עדים לכך כי הטרנד השולט הוא מטבח עם אי. מטבח זה היה נפוץ במיוחד במאה הקודמת וכעת הוא חוזר בענק וזאת עקב שתי יתרונות משמעותיים, הראשון הוא נוחיות העבודה בו והשני הוא העובדה שעיצובו מדבר לרבים מאתנו. מטבח זה הוא למעשה מטבח שבו שמים במנותק מארונות המטבח אי, אי זה מאפשר לנו הן משטח עבודה והן עיצובו שונה לגמרי ממטבח רגיל ומעניק לו נופך מיוחד.

תכנון, תכנון ושוב תכנון

כאשר אנו מדברים על עיצוב מטבחים ובמיוחד עיצוב מטבחים כפריים, כאשר מטבח עם אי אינו יוצא מן הכלל, הרי שיש צורך להקפיד על מספר דברים שבלעדיהם לא משנה כמה המטבח יהיה יפה ופרקטי על הנייר בפועל הוא יצא מאכזב וגרוע. הדבר הכי חשוב עליו יש להקפיד בכדי שהמטבח יצא ברמה גבוהה הוא לתכנן את מיקומו של המטבח, תכנון זה נוגע הן לפרטי המטבח עצמו כגון ארונות והן למיקומו של המטבח אל מול שאר חלקי הבית. כך לדוגמא את האי אנו צריכים למקם לא רק ביחס לארונות המטבח אלא גם אל מול סלון הבית והמרחב שנוצר בחיבור של שניהם. כמובן שאנו יכולים גם להחליט כי המטבח יהיה בחדר נפרד ולא בתוך חלל פנימי של הבית, אך גם כאן אנו חייבים להחליט על זאת מראש. בכדי לתכנן כהלכה את המטבח הרי שכדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע ובכלל זה עם מעצב פנים אשר יסייעו לנו לתכנן כראוי את המטבח. מכיוון שהמעצב בקיא יותר בעבודות מסוג זה הרי שהוא יסייע לנו לצלוח מכשולים רבים ויעניק לנו את הביטחון שאנו מבצעים את פעולתנו כראוי.
 

שיחה עם נציג