סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

חיפויי זכוכית במטבח

המטבחים שלנו, שבעבר היו פונקציונאליים מאוד אבל די משעממים זכו בשנים האחרונות למתיחת פנים רצינית. אולי זה הרצון של רבים מאיתנו במטבחים מודרניים יותר, אולי זוהי ההבנה כי בית מעוצב היטב הוא בית שכיף לגור בו, אולי זו עליית קרנו של המטבח באופן כללי כחלק מהמהפכה הקולינארית שעברה עלינו ושהפכה רבים מאיתנו למאסטר שפים בפוטנציה, ואולי אלה הן שיטות הייצור המשוכללות שפשוט מציעות לנו הרבה יותר אופציות – מה שבטוח הוא שחלק גדול מאוד מהמטבחים של היום נראים כאילו יצאו ממגזין טרנדי במיוחד. אחד האלמנטים החדשניים שתורם רבות ליופיים של המטבחים הוא חיפוי זכוכית, שמחליף בחלק מהקירות את החיפויים שהיו מקובלים בעבר.

לא מדובר רק במטבחי יוקרה, אגב: גם במטבחים בדירות שכורות או בבתים צנועים יחסית עדיין ניתן לראות מטבח יפהפה וחיפוי זכוכית שתורם לו רבות – כאמור בעקבות החשיבות ההולכת וגוברת שאנחנו מייחסים לאסתטיקה בחיינו.

יתרונות חיפוי זכוכית על פני חיפויים אחרים

עד לפני מספר שנים, היו אלה החרסינה והקרמיקה ששלטו ביד רמה בתחום חיפוי הקירות במטבחים. היתרונות המשמעותיים של הזכוכית כחיפוי קיר במקום כמו מטבח שמטבעו רוחש חיים, אדים ובאופן טבעי גם לכלוך שנוצר במהלך הכנת אוכל וחשוב מאוד לדאוג כי הוא לא יצטבר, הופכים אותה לפופולארית מאוד, כך שכיום ניתן למצוא יותר ויותר קירות מטבח מחופים זכוכית.

יתרון אחד הוא קלות הניקוי – בניגוד לאריחי קרמיקה או חרסינה, שנוטים לצבור לכלוך רב בחריצים שבין אריח לאריח (לכלוך שקשה מאוד לנקותו), הרי שחיפוי זכוכית עשוי ממשטח אחד ועל כן קל יותר לנקותו (כשבנוסף, מתקין מקצועי יאטום את הרווח שבין הקיר לחיפוי הזכוכית באמצעות סיליקון כדי להבטיח שאף לכלוך לא יחדור לאזור קשה להגעה זה). הזכוכית גם אינה סופגת חומרים שמנים, ועל כן אין צורך בממיסי שמנים או חומרי ניקוי יקרים אלא ניתן לנקותה היטב באמצעות מים וחומר ניקוי בסיסי. בזכות יתרון זה מומלץ במיוחד להתקין חיפוי זכוכית בקיר שמעל הכיריים ומתחת לארונות המטבח.

יתרון חשוב נוסף הוא העמידות: קרמיקה היא חומר עדין שעלול להיסדק או להישבר בעקבות חבטה, אפילו לא עזה במיוחד. חיפוי זכוכית, לעומת זאת, מיוצר מזכוכית שעברה חיסום ועובייה (ברוב המקרים) הוא 6 מ”מ – כך שהיא תחזיק מעמד שנים רבות ולא תתרגש מחבטות. על מנת שיתרון זה יבוא לידי ביטוי חשוב להקפיד על התקנה מקצועית באמצעות דבק איכותי, ובמידת הצורך להוסיף הברגה.

היתרון השלישי, שיש שיגידו שהוא המשמעותי ביותר, הוא היופי הרב של חיפוי זכוכית והאפשרויות הרבות של העיצוב שהוא יוצר – בפרט כשמדובר במטבחים מודרניים או במטבחי יוקרה שזקוקים לחיפוי קיר איכותי שישלים את המראה המנצח יחד עם ארונות מעץ מלא, מקרר מתקדם, כיריים חשמליות, משטח עבודה משיש משובח וכו’.

חיפוי עם הדפסים לעיצוב מטבחים מודרניים

אופציה אחת לחיפוי זכוכית למטבחים היא כמובן זכוכית שקופה (שאגב, חייבת להיות שקופה במיוחד על מנת לייצר את האסתטיקה הנדרשת).

אופציה שנייה, מעניינת יותר וכזו שצוברת עוד ועוד מעריצים, היא חיפוי זכוכית עם הדפסים שונים.

לפעמים די בחיפוי זכוכית שכזה כדי להפוך מטבחים ישנים למטבחים מודרניים בלי צורך בשיפוץ נרחב או בשינויים משמעותיים, ובכל מקרה חיפוי זכוכית עם הדפס מרהיב עין גורם למטבח להיות ייחודי, לשמח את בני הבית כל אימת שהם נכנסים אליו ולסחוט לא מעט מחמאות מכל האורחים.

גם במטבחי יוקרה רבים מותקנים חיפויי זכוכית ועליהם הדפסים שונים, כשבמקרה הזה המשפט “אין גבול לדמיון” הוא לגמרי נכון, ובהתאם המגוון האינסופי של אפשרויות העיצוב. כמובן שמומלץ להתאים את ההדפס למראה הארונות, משטח העבודה, הרצפה ושאר מרכיבי המטבח על מנת ליהנות מסינרגיה מוצלחת.

 

שיחה עם נציג