סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

תכנון מטבח

בעבר רוב המטבחים בבתים שלנו היו סטדנרטיים לחלוטין, ולמעשה היינו יכולים להיכנס למטבח של השכנים ולחשוב בטעות שאנחנו במטבח שלנו. היום – עם המודעות הגבוהה לחשיבות העיצוב של חלקי הבית השונים ובפרט הרצון שהוא יביע ייחוד, ולנוכח הזמן הרב שאנחנו מבלים במטבח בעקבות התפתחות התרבות הקולינארית באופן כללי – המטבחים הופכים להיות יותר מיוחדים, ובעיקר יותר מתאימים לצרכים הספציפיים של בעליהם, ועל כן יש להשקיע משאבים רבים יותר (תשומת לב, זמן וכו’) בתכנון מטבח.

הגורמים המשפיעים על תכנון מטבח

את הפתגם של חז”ל “סוף מעשה במחשבה תחילה” כדאי ליישם ברוב תחומי החיים ובפרט כשמדובר במרחב הקולינארי, ולא בכדי כל חברה שהמומחיות שלה היא ייצור מטבחים ומכבדת את עצמה מחזיקה גם אנשי מקצוע המסייעם בתכנון.

במסגרת התכנון, השלב הראשון הוא התבוננות – התבוננות במרחב הפיזי שבו ישכון המטבח (או שכבר שוכן, במקרים שבהם מדובר בשיפוץ/החלפת המטבח הקיים), והתבוננות פנימית על מנת לאפיין את הצרכים שלכם ואת האופן בו מבחינתכם מתאפיינת התנהלות אידיאלית במטבח.

לדוגמה, מומלץ להשאיר משטח פנוי לצד הכיריים והתנור כך שתוכלו להסיר את הסיר מהכיריים ומייד להניחו על המשטח ולא להתרוצץ איתו ברחבי המטבח. מצד שני, אם אתם לא מרבים לבשל אפשר לצמצם את המרחב הנ”ל ולהשתמש בשטח שהתפנה למטרות אחרות.

באופן כללי הפרמטרים הפיזיים הם שטח המטבח, כמובן, מיקום החלונות (את משטח העבודה כדאי למקם כך שאור טבעי יוכל להאיר אותו לאורך שעות רבות ככל האפשר), מיקום הפתח למטבח ומיקום המטבח ביחס למרחבים אחרים בבית.

הפרמטרים ההתנהגותיים הם מספר הנפשות בבית והרגלי השימוש במטבח של כל אחת מהן, אם מדובר במשפחה אז האם המשפחה כולה נוהגת להתכנס במטבח והדבר חשוב לה, האם אתם אוהבים לבשל, האם מספר אנשים נוהגים להכין אוכל בו זמנית, עד כמה חשוב לכם הפן האסתטי ועוד.

הטיפוסים הנפוצים של המטבחים

שלושת המוקדים של כל מטבח הם הכיור, הכיריים והמקרר (כשגם למשטח העבודה תפקיד נכבד מבחינת תכנון המטבח). נהוג לחלק את המטבחים ל- 5 טיפוסים, בהתאם למיקום המוקדים הנ”ל:

  1. קו אחד – מטבח שבו הכיור, המקרר והכיריים נמצאים ברצף אחד, לאורך אותו קו. ההמלצה היא למקם את הכיור במרכז ואת משטח העבודה בין הכיור לכיריים על מנת לייעל את העבודה.
  2. שני קווים מקבילים – פריסת המרכיבים השונים לאורך שתי צלעות מקבילות מאפשר תכנון מטבח גמיש ויעיל במיוחד, וגם כזה הנחשב מודרני. בדרך כלל הכיריים והכיור יהיו בצלע אחת, ומשטח העבודה ביניהם. חשוב להקפיד על מרחק של לפחות 120 ס”מ בין הצלעות, שכן אחרת הצפיפות תקשה מאוד על העבודה והתנועה במטבח.
  3. מטבח ר’ – במטבח בצורת האות ר’ המקרר ימוקם בקצה אחת הצלעות, והכיריים בסמוך לקצה של הצלע השנייה. אם המטבח מספיק מרווח ניתן גם למקם במרכזו שולחן אם כי חשוב לוודא שהדבר לא מפריע לתנועה במרחב.
  4. מטבח ח’ – הכיור ימוקם בצלע המרכזית, ואילו המקרר והכיריים בשתי ה”רגליים”.
  5. מטבח עם אימטבחים מודרניים רבים מכילים “אי”, שתורם רבות הן לפן האסתטי והן לפן הפונקציונלי. תכנון מטבח שכזה נהנה מגמישות רבה, שכן ניתן למקם באי משטח עבודה, כיור נוסף, כיריים ועוד.

ארגון פתרונות האחסון: מחשבה תחילה = פחות מאמץ

מרכיב חשוב במיוחד בתכנון מטבח הוא ארגון פתרונות האחסון.

המטרה היא שלא תצטרכו להתכופף, לבזבז זמן יקר על חיפוש פריטים, לשלוף פריטים רבים כדי להגיע למה שאתם באמת צריכים וכו’. ארונות מטבח מתוכננים בחוכמה, מגירות נשלפות ומדפים פתוחים בחלק מהמטבח יאפשרו לכם לאחסן פריטים רבים – וגישה נוחה לכולם.

 

שיחה עם נציג