סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

מטבחים מעץ מלא

אחת הדילמות שלקוחות רבים מגיעים איתה אליי היא האם כדאי להעדיף מטבחים מעץ מלא ועד כמה בחירה בעץ מלא אכן משדרגת את המרחב. שאלה נוספת היא באיזה מסוגי העצים הרבים כדאי להשתמש לצורך בניית המטבח, וזאת על פי שיקולים פרקטיים ואסתטיים גם יחד.

כמובן שכל לקוח זוכה לייעוץ פרטני המתאים לצרכים הספציפיים שלו ולמגבלות הייחודיות המאפיינות את המרחב אצלו בבית, ובכלל, בכל הקשור לעיצוב חשוב מאוד להקפיד על פיתרון מותאים אישית לכל מקרה, אולם ישנם גם עקרונות כלליים בעת בחירת החומר ממנו יהיה עשוי המטבח, והנה הם לפניכם.

יתרונות העץ המלא ולאילו מטבחים הוא מתאים

כמעצב, עץ מלא הוא אחד החומרים האהובים עליי ביותר, ובפרט כשמדובר במטבחים. מטבחים מעץ מלא מתאפיינים במראה חם, שורשי ומחבק, ואני מאמין שעם העיצוב הנכון מטבח שכזה יכול להיות מרגש מאוד, שכן העץ המלא הוא דבר חי ובעל נשמה של ממש.

עץ מלא מקנה גם אפשרויות בחירה נרחבות במהלך תכנון ועיצוב המטבח: הוא מאפשר למשל ליצור מטבח כפרי בסגנון פרובנס, או מטבח כפרי אנגלי, וישנן עוד אופציות יפות ומיוחדות.

בנוסף, למטבחים אלה ישנו חיבור נכון עם הסביבה, ובפרט אם ישנו חלון גדול דרכו נשקף נוף טבעי או אם ישנה דלת המובילה מהמטבח אל גינה.

מעבר ליתרונות האסתטיים, לעץ מלא ישנן גם תכונות ההופכות אותו לפרקטי מאוד, הן עבור מטבחים והן בכלל, ובמיוחד מדובר בעמידותו וחוסנו (חשוב, כמובן, להקפיד על עץ מלא איכותי).

איך לבחור סוג עץ?

ישנו מגוון רחב של עצים מהם ניתן לייצר מטבחים מעץ מלא, וחשוב מאוד לבחור באופן מושכל את סוג העץ.

המייפל, למשל, נוטה להצהיב עם השנים וחשוב לקחת זאת בחשבון. אין פירוש הדבר שאי אפשר להשתמש בו למטבחים, ולמעשה כבר ראיתי לא מעט מטבחים מעץ מייפל שהזמן רק השביח אותם והפך אותם ליפים יותר, אבל כמובן שלא בכל מרחב מתאימה ה”הצטהבות”.

באופן דומה לכל אחד מסוגי העצים האחרים המשמשים לייצור מטבחים ישנן תכונות ספציפיות, שמשפיעות על האופן בו ייראה המטבח שלכם לא רק היום אלא גם בעוד 3 שנים, 7 שנים ו- 15 שנה. בעבודתי אני כמובן לוקח זאת בחשבון ומשתף את הלקוחות בהתלבטויות ובשיקולים עד שנבחר העץ האופטימלי.

פרמטר חשוב נוסף בעת בחירת סוג העץ הוא המחיר: מטבח מדובדבן למשל יהיה יקר יותר ממטבח המבוסס על עץ אורן ועץ טיק יקר יותר מעץ אשוח. באופן טבעי, עצים יקרים יותר הם גם איכותיים יותר ובפרט מחזיקים מעמד שנים רבות יותר. בנוסף חשוב לציין כי עץ מלא אינו מוצר תעשייתי ועל כן עשוי להתכווץ או להתרחב, ובפרט במטבח שמטבעו שוררים בו חום ולחות, וגם זו סיבה לתת עדיפות לעצים איכותיים,  אבל כמובן שיש להתחשב גם במסגרת התקציב האפשרית.

 

שיחה עם נציג