סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

מטבחים כפריים פרובנס

חבל פרובנס שבדרום צרפת הוא אחד האזורים היפים בעולם, ולא בכדי הוא מושך אליו המוני מבקרים שמגיעים כדי ליהנות מהשמש החמימה, הטבע המשתרע לו בנינוחות על הגבעות הציוריות, הכפרים הקטנים ושובי הלב שהשכילו לשמר את היופי השקט של פעם, היקבים התוססים, השווקים השוקקים ועוד. בחבל זה חיו ויצרו כמה מגדולי האמנים הצרפתיים ובהם מונה, מאטיס, ואן גוך ורנואר, ופועלות בו כמה מהמסעדות המשובחות ביותר בעולם, בין אם מוכרות ובין אם נחבאות אל הכלים – ואין פלא שרבים מאיתנו רוצים ליהנות מכל היופי והשמחה האלה כל ימות השנה ובוחרים במטבחים כפריים פרובנס.

כפר קטן בלב הבית

מטבחים כפריים פרובנס הם כמו כפר קטן בלב הבית, ותמיד מוסיפים לו חן, נועם ורכות. אמנם מקובל לבחור במטבח בסגנון זה בעיקר בבתים שבאופן כללי עיצובם נשען על מוטיבים כפריים וטבעיים, אולם תכנון נכון ועיצוב מושכל יגרום למטבח פרובנס להיראות כבחירה הנכונה ביותר והמדויקת ביותר גם בבית בעל קווים מודרניים ואפילו סגנון היי טקי משהו (אם כי חשוב להדגיש: הביטוי “סוף מעשה במחשבה תחילה”, שכדאי לפעול לפיו בכל תחומי החיים, נכון שבעתיים כשמדובר בהוספת מטבח בסגנון פרובנס לבית בעל מראה היי טקי).

איך מעצבים מטבחים כפריים פרובנס?

המרכיבים העיקריים של עיצוב מטבחים כפריים פרובנס הם פריטים גדולים ובעלי כובד משקל, מספר שכבות צבע, סלסולים ועיטורים, תשומת לב לפרטים הקטנים והבלטתם (ובעיקר תבלינים וכו’) – וכמובן בקבוק יין אדום כדי שנרגיש שאנחנו באמת בצרפת (ובעצם גם חז”ל שלנו כבר אמרו שיין ישמח לבב אנוש, ועל כך יש להוסיף: וגם יתרום ליופיו של המטבח).

הכלל הראשון בעיצוב מטבחים כפריים פרובנס הוא כאמור שימוש בריהוט מסיבי, בעל נוכחות מרשימה במיוחד. בשל כך מתאים קונספט זה בעיקר למטבחים רחבי ידיים, שכן במטבח קטן יחסית עלולים השולחנות הכבדים, הכיסאות המסיביים, משטח העבודה הגס משהו, הנוכחות המובלטת של כלים מברזל יצוק ושאר המרכיבים ליצור צפיפות ואף תחושת מחנק, בעוד האווירה הרצויה כמובן היא רוגע כפרי המפתה אותנו להתמסר להנאות החיים.

את המסיביות של הריהוט נהוג לעדן באמצעות תאורה רכה, פינות מעוגלות וגוונים פסטליים. בעיקר פופולאריים השמנת והלבן, כשמקובל ליצור שתי שכבות צבע על מנת להשיג אפקט עתיק, וכן לשלב נגיעות (ברוחב לב) של ירוק, סגול, בורדו או צהוב כדי לתרום לססגוניות של המטבח ולתחושת הפתיחות שאנחנו רוצים כי תשרור בו.

אי, ואם אי אפשר אז שולחן עץ גדול

מרכיב חשוב נוסף של מטבחים כפריים פרובנס הוא התקנת אי בלב המטבח, כך שיהווה מוקד הן להכנת האוכל והן להנאה ממנו, ובנוסף יספק אופציית אירוח מלבבת.

במידה וממדי המטבח או התקציב העומד לרשותכם אינם מאפשרים הקמת אי בלב המטבח, מומלץ למקם בו שולחן גדול, שימשוך את כל בני הבית לשבת סביבו ולפרגן לעצמם זמן איכות נינוח – בין אם כדי לארח לחברה כשמישהו טורח על הפקת מטעמים שונים ובין אם “סתם” על מנת להעניק לנפש נחת חיונית.

סלסולים ועיטורים

דרך נוספת לבזוק יופי על מטבח כפרי פרובנס היא להוסיף עיטורים וסלסולים שונים לארונות המטבח או לשאר פריטי הריהוט. יחידות אחסון פתוחות תורמות אף הן לפן האסתטי של מטבח כזה (כל עוד מקפידים על הסדר והניקיון בהן, כמובן…) וגם מדפי עץ רחבים ובעלי נוכחות מובלטת יכולים להוסיף חן רב ותמצאו אותם במטבחי פרובנס רבים.

כבוד לאוכל

המסורת הקולינרית הצרפתית, ובפרט זו של פרובנס, רוחשת כבוד רב לאוכל, ובהתאם גם במטבחים בסגנון פרובנס מובלטים חומרי הגלם המשמשים אותנו: סלסלת פירות, ראשי שום ובצלים, תבלינים, בקבוקי יין וכו’ – ותורמים להנאה שלנו מהמטבח לא פחות מארונות יפים או תאורה למטבח המעוצב שלנו.

 

שיחה עם נציג