סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

מטבח לבן

מצד אחד הוא משדר בוהק, ניקיון, אסתטיקה מודרנית ואיכות חיים, אבל מצד שני הוא גם עלול להיתפש כחיוור ואפילו ליצור אסוציאציה של בית חולים – מטבח לבן הוא קונספט שעשוי לשדרג כל בית, אבל חשוב להשתמש בו בצורה חכמה.

בעבר מטבחים לבנים לא נהנו מפופולאריות מיוחדת, וזאת בלשון המעטה, שכן הם נחשבו כלא פרקטיים וככאלה שמתלכלכים במהירות. עם השנים למדנו שקודם כל, לפעמים כדאי לוותר על הפרקטי לטובת האסתטי, שהרי צריך גם ליהנות מהחיים ולא רק להיות יעילים, ושנית, שישנם חומרי ניקוי שיכולים להבטיח כי המטבח הלבן אכן יישאר לבן, מה גם שישנה התקדמות של ממש בכל הקשור לחומרים מהם מיוצרים המרכיבים השונים של המטבחים, ובפרט הם הפכו קלים לניקוי, כך שכיום ניתן לראות ביותר ויותר בתים מטבחים לבנים.

חשיבותה של התאורה

אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל מטבח לבן הוא התאורה, שבמקרים רבים מהווה את ההבדל בין מטבח צחור ובוהק המקרין עוצמה נקייה לבין מטבח חיוור ועגמומי.

ראשית, מומלץ להתקין במטבח חלון, ורצוי גדול – תאורה טבעית מוסיפה חמימות רבה למטבח, וכשמדובר במטבח לבנבן התוספת של החמימות חשובה במיוחד. אם אין אפשרות ליהנות מחלון מרווח, ניתן להתקין צוהר עגול וחשוב למקם אותו כך שאלומת האור שתחדור דרכו תיפול על המטבח במקום הכי מחמיא ובזווית הכי מפרגנת. אם בשל מגבלות הסביבה המטבח שלכם לא זוכה לכמות נאותה של אור טבעי מוטב לוותר על הקונספט של המטבח הלבן ולשמור את החלום לבית הבא שלכם.

לגבי התאורה המלאכותית, יש להימנע מפלורסנט צונן שעלול להפוך את המטבח כולו לקר ומנוכר, ולהעדיף גופי תאורה מודרניים ונורות השופכות אור חמים ורך על המטבח.

רצפה שוברת שגרה

מראה לבן על לבן על לבן עלול להיות משמים ואף מעייף, ועל כן יש לשבור פה ושם את הרצף, כשרצפה יוצאת דופן היא דרך מעולה לעשות זאת.

האפשרויות, באופן טבעי, רבות ומגוונות, מרצפה כהה שיוצרת ניגוד דרמטי עם הלבן של המטבח ומדגישה את יופיו, דרך רצפה בגוון של לבן (לבן פנינה, אוף ווייט וכו’) שמקנה לוק אחיד יותר למטבח אך בכל זאת שוברת את הרצף וכלה ברצפה מאוירת בסגנון של פעם (רצפת שחמט, מעוינים בחום ולבן וכו’).

חיפוי קיר ססגוני

דרך מקובלת נוספת לבזוק צבע על מטבח לבן ובכך להדגיש את היתרונות הרבים של המראה הבוהק היא חיפוי קיר ססגוני מעל משטח העבודה, בין אם באזור מסוים ובין אם לאורך קיר שלם או אפילו כל המטבח.

אם במטבחים “רגילים” ההמלצה של מעצבי פנים ומעצבי מטבחים היא להשתמש בחיפויי קיר שאינם מושכים יותר מדי תשומת לב על מנת לא ליצור עומס ויזואלי על העין, הרי שכאשר מדובר בחיפוי קיר של מטבח לבן אפשר, ואף רצוי, “להשתולל” עם אדום עז מבע, פסיפס בכל גווני הקשת, הדפסים שונים, זכוכית מודרנית הגורמת ללבן להשתקף אבל בצורה מעט שונה ולמי שמעדיף לשמור על הגוונים הבהירים ניתן לבחור בחיפוי קיר בצבע לימון או ירוק רגוע.

דרכים נוספות להפיח חיים במטבח לבן

הסכנה העיקרית כאמור במטבח לבן היא שהוא ייראה חיוור וחסר חיים – על מנת להפיח בו חיים ולהוסיף לו רעננות ניתן למקם בכניסה למטבח עציץ גדול, לפזר ברחבי המטבח עציצים קטנים עם צמחי תבלין, להציב סלסלת פירות או צנצנות גרנולה וכו’.

ציור עליז במיוחד של הילדים אותו מצמידים למקרר עשוי אף הוא להפיח חיים בכל מטבח לבן וכך גם יצירות אמנות אחרות.

שיחה עם נציג