סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

עיצוב מטבחים מודרניים

הרצון להתקדם ולהתחדש הוא אחד המרכיבים המרכזיים בהתנהלות של המין האנושי. אמנם לעיתים מדובר במרוץ מופרז ובחוסר סיפוק תמידי, אולם כשמדובר במטבחים מודרניים עושה רושם שקיים קונצנזוס: הם מתוכננים לעילא ולעילא, יפהפיים להפליא ומעוררים בנו רצון לשהות בהם וליהנות מהכנת אוכל בתנאים נוחים ובסביבה מעצימה.

עיצוב מטבחים בסגנון מודרני מתאפיין בקווים נקיים, חומרים יוקרתיים ובמקרים רבים גם בססגוניות ייחודית. המנעד הרחב במיוחד של מטבחים מודרניים מאפשר לנו לא אחת רכישת מטבחים במבצע ובעצם רווח כפול: מטבח משוכלל ואסתטי – בעלות סבירה לחלוטין.

מטבחים מודרניים – חלק בלתי נפרד מהבית

מטבחים מודרניים בעיצוב מיוחד

בעבר, ברוב המקרים, המטבח היה מופרד משאר מרחבי הבית, הן על ידי קירות והן על ידי דלתות, מתוך תפישה שמדובר בחלל פונקציונאלי בלבד ומתוך רצון להרחיק מהסלון או פינת האוכל את המולת המטבח, את הריחות שנוצרים בו תוך כדי הכנת אוכל וגם את החום הרב שמאפיין אותו לעיתים.

מטבחים מודרניים, לעומת זאת, מהווים חלק בלתי נפרד מהבית והמשך ישיר של מרחבי האירוח והחללים הציבוריים. טכנולוגיות מודרניות מצמצמות את כמות החום העודפת שפולט מטבח ועליית קרנם של הבישול, האפייה, הטיגון ושאר צורות הכנת אוכל (כחלק מההשתדרגות הקולינארית הכללית שמאפיינת אותנו) הביאה לכך שתהליך הפיכת חומרי הגלם למטעמים לא רק שאינו צריך להיות מוסתר מן העין, האף והאוזן אלא שאף ניתן להתגאות בו ולהציגו לראווה – וכשם שבמסעדות רבות הונהג הקונספט של מטבח פתוח, כך גם בבתים פרטיים ובפרט בכאלה שיש בהם מטבחים מודרניים.

על מנת להפוך את המטבח לחלק בלתי נפרד מהבית יש להבטיח זרימה נכונה ממנו החוצה וגם מהמרחבים הציבוריים אל המטבח – תכנון מושכל יבטיח חיבור טבעי וסינרגיה מוצלחת.

טכנולוגיה מתקדמת

מרכיב אחר של מטבחים מודרניים הוא השימוש בטכנולוגיה מתקדמת (אם כי גם במטבחים אחרים ניתן לשלב אותה, כמובן): למשל, תריסים חשמליים או פתרונות אחסון מתוחכמים, מקררים בעלי דלתות כפולות (או אף משולשות), כיריים אינדוקציה, קולטי אדים או מדיחי כלים המוטמעים היטב במטבח, טוחני אשפה ועוד.

מעת לעת ניתן להיתקל במטבחים במבצע שכוללים בתוכם פריטי חשמל מסוימים, ובכך מאפשרים לנו לשדרג משמעותית את המרחב הכה חשוב בעלות נמוכה יותר – כדאי לבחון מבצעים שכאלה, שכן לפעמים תגלו שעלותו של מטבח חדש ומודרני נמוכה מכפי שחשבתם.

האסתטיקה של המטבח המודרני

יותר ויותר תשומת לב מושקעת לא רק בתכנון ובאבזור אלא גם בעיצוב מטבחים, ואכן אלה הופכים יותר ויותר יפים משנה לשנה.

עיצוב מטבחים מודרניים מושתת על קווים נקיים ובמקרים רבים גם בוהקים, רמת גימור גבוהה וללא פשרות ועל חומרים דוגמת נירוסטה, אלומיניום, זכוכית (שקופה או חלבית) ושיש (למשל כחיפוי לקירות).

בחלק מהמטבחים בעלי העיצוב המודרני הצבעים השולטים הם היי-טקיים באופיים ומבוססים על כסף, גווני אפור מטאלי ושאר צבעים בוהקים. במקרים אחרים ישנה העדפה לססגוניות דוגמת אדום, צהוב או כל צבע אחר שנבחר על ידי בני הבית ושיהיה דומיננטי בחלק אחד של המטבח, ברובו או אפילו בכולו.

מרכיב נוסף ברבים מבין המטבחים המתאפיינים בעיצוב מודרני הוא אי או בר, שתורמים לא רק לפן האסתטי אלא גם לשימושיות של המטבח: אי או בר מאפשרים יצירת מתחם הכנת אוכל מבודל מבלי להפריד את כל המטבח משאר הבית, ובמקביל יוצרים מקומות ישיבה נוחים כך שהמטבח הופך לאופציית אירוח נוספת כמו גם מאפשר לבני הבית להתכנס בו בצוותא בזמן שאחד מהם עסוק בהכנת אוכל.

על מנת ליהנות מכל יתרונותיו של מטבח מודרני חשוב להיעזר באנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתכנון ועיצוב מטבחים שכאלה.

שיחה עם נציג