סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

הרכבת מטבח נירוסטה איכותי

עד לפני שנים לא רבות מטבח נירוסטה היה מזוהה בעיקר עם מטבחים תעשייתיים או מטבחי מסעדות, אולם בשנים האחרונות ניתן למצוא מטבח שכזה ביותר ויותר בתים פרטיים.

למטבחי נירוסטה כמה וכמה יתרונות בולטים אבל גם חסרונות משמעותיים, ובכל מקרה למי שמחפש מטבח חדש כדאי להיות מודע הן לאלה והן לאלה על מנת לקבל החלטה מושכלת.

מטבחי נירוסטהיתרונות

נירוסטה היא למעשה מילה גרמנית (שמקורה בביטוי Nichtrostenden Stahl, ובעבית פלדה בלתי מחלידה) שהפכה בארץ לשם נרדף לפלדה שכזו.

סגסוגת ברזל זו מורכבת מלפחות 10.5% כרום, והמאפיין הבולט שלה הוא העמידות בפני קורוזיה וחלודה – יתרון משמעותי ללא ספק כשמדובר במטבחים.

בנוסף ליתרון הנ”ל הנירוסטה היא באופן כללי עמידה מאוד, ובהתאם כיור נירוסטה ימלא את תפקידו לאורך שנים רבות רבות, כך גם משטח עבודה מנירוסטה, ארונות העשויים מאותה פלדת אל חלד, מקררים שהשכבה החיצונית בהם היא נירוסטה וכו’.

סיבה נוספת להעדיף מטבח נירוסטה על פני מטבחים אחרים היא קלות תחזוקתו – הנחתם סיר רתח על משטח עבודה מנירוסטה? הוא אפילו לא ישאיר סימן. כתמי שמן? מעבירים סמרטוט בזריזות והמשטח כמו חדש, ובאופן כללי קל יחסית לנקות את הנירוסטה ואת הפריטים המיוצרים ממנה.

מטבחי נירוסטהחסרונות

לצד היתרונות, הכאמור בלתי מבוטלים, ישנם גם חסרונות למטבחי נירוסטה ובראשם המראה הקר, שיש שיגדירו אותו אפילו כמנוכר.

יחד עם זאת חשוב לזכור שבמקרים רבים מטבחים מודרניים נתפשים כקרים, וישנם לא מעט אנשים שהמראה ההיי-טקי של מטבח הנירוסטה דווקא מוצא חן בעיניהם עד מאוד.

חיסרון נוסף הוא האסוסיאציה שמעורר מטבח שכזה, בשל העובדה שהוא נפוץ מאוד במסעדות ובמפעלים – אולם זהו חיסרון שניתן לעמעם ובפרט אם אתם נעזרים באיש מקצוע מיומן בכל הקשור לעיצוב מטבחים.

מה זה בעצם מטבח נירוסטה?

באופן טבעי “מטבח נירוסטה” אינו מוצר אחיד אלא שם כולל לשורה ארוכה של מטבחים. מטבחי נירוסטה יכולים להיות שונים במידה ניכרת האחד מהשני, כשהמכנה המשותף היחידי שלהם הוא השילוב המשמעותי של הנירוסטה בהם (כששוב, השילוב משתנה בין מטבח למטבח בהתאם לצרכים של אלה המשתמשים בכל מטבח וההעדפות האסתטיות שלהם).

באופן כללי האלמנטים מנירוסטה אותם ניתן לשלב במטבח ולהקנות לו מראה היי טקי נקי ומודרני הם כיור, משטח עבודה, חיפוי קיר, ארונות ומקרר.

מי שמוטרד מהאפשרות כי המטבח שלו ייתפש כקר ומנוכר יבחר מן הסתם רק בחלק מהפריטים הנ”ל, וישלב אותם עם אלמנטים שמשרים סביבם חום ואינטימיות – למשל ארונות נירוסטה עם משטח עבודה מעץ טבעי, או חיפוי קיר + משטח עבודה + כיור כולם מנירוסטה אבל ארונות עץ, וכו’. גם הרצפה, גופי התאורה ואפילו המקרר יכולים “לשבור” את המראה הנירוסטי הבוהק וליצור מטבח עמיד, פרקטי ויפה.

כיור נירוסטה

כיור נירוסטה הוא פריט מומלץ בכל מטבח ולא רק במטבחי נירוסטה, שכן כשמדובר בכיור קלות הניקוי והתחזוקה היא פרמטר חשוב במיוחד – וכיורי נירוסטה כאמור הם פונקציונאליים עד מאוד ועמידים להפליא.

משטח עבודה מנירוסטה

כשמדובר במשטח עבודה מגוון האפשרויות רחב יותר, כשה”מתחרים” העיקריים של הנירוסטה הם העץ  והשיש.

משטחי שיש אמנם רגישים יחסית לכתמים ולשריטות, דבר שעלול לפגום ביופיים, אולם באופן כללי הם נחשבים שכאלה המשדרים יוקרה וחוסן. ככל שהשיש איכותי יותר (למשל גרניט טבעי או קוריאן) כך משטח העבודה יהיה מרהיב יותר ועמיד יותר, וישתלב היטב גם במטבחי נירוסטה.

לגבי עץ כאמור זוהי אופציה מעולה למי שרוצה לשבור את הקור של הנירוסטה. אמנם תחזוקתם דורשת מעט יותר השקעה, אולם הקסם שמפזר סביבו משטח עבודה מעץ מלא (בוק, דובדבן, אלון וישנן עוד אפשרויות) הופך כל מטבח למקום שכיף להיות בו.

שיחה עם נציג