סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

מטבח מעץ מלא – מגוון רחב של מטבחים מעץ מלא במקום אחד

בניגוד לימים עברו, שבהם רוב המטבחים בארץ נראו פחות או יותר אותו דבר, בימינו יש מגוון רחב, אינסופי כמעט, של אפשרויות – הן מבחינת העיצוב של המטבחים והן מבחינת המרכיבים שלהם (החומר ממנו עשוי משטח העבודה, סוג הכיריים, הצורה בה מאורגן המטבח ועוד). אבל לצד השונות הרבה והמגוון הרחב יש גם קונצנזוס רחב לא פחות: מטבחים מעץ מלא הם שילוב מוצלח של איכות ויופי.

מאילו עצים מרכיבים מטבחים?

המבחר הרחב למדי של סוגי עצים מהם מרכיבים מטבחים מאפשר לכל אחד למצוא את המטבח האופטימאלי עבורו – מבחינת הגוונים, הטקסטורה וכמובן המחיר, שהרי אין דין מטבח עשוי עץ אורן כדין מטבח מעץ מהגוני.

רשימת העצים מהם ניתן לייצר מטבחים מעץ מלא כוללת בין השאר את האלון, את המייפל, את הבוק, את האגוז האפריקאי, את הדובדבן, את האמבויה, את הזוברנו, את הטיק, וכאמור את האורן והמהגוני.

האורן הוא עץ רך ובהתאם גם זול יחסית. גווניו צהבהבים בהירים והוא אחד העצים הפופולאריים ביותר לייצור רהיטים שונים אולם כשמדובר במטבחים מעץ מלא, הרכות שלו בעוכריו כך שלמרות המחיר האטרקטיבי אין זו בחירה נפוצה מאוד.

הדובדבן הינו עץ קשה (אם כי אחד הרכים בקטגורית העצים הקשים) בעל גוונים אדמדמים עמוקים שבחלק מהמקרים נוטים להתכהות עם השנים. גם לעץ הבוק גוונים אדמדמים והוא אף קשיח יותר מהדובדבן. עץ אחר הנהנה מ”קשיחות” ובהתאם מעמידות גבוהה הוא האלון, שסיביו גסים יחסית וכן הוא מתאפיין ב”עיניים” רבות. נוחות העיבוד של האלון הופכת אותו לרווח למדי בתעשיית המטבחים. עץ המייפל מאפשר יצירת משטחים חלקים למשעי כך שהוא מתאים במיוחד לשולחנות, משטחי עבודה, דלפקים וכו’.

עצים יוקרתיים יותר, ועל כן כאלה שהם פחות נפוצים, הם הזוברנו, הטיק, האמבויה והמהגוני. מטבחים מעץ מלא על טהרת עצים אלה יהיו יקרים במיוחד, אבל גם ייחודיים ומרהיבי עין.

 מטבחים מעץ מלא – יותר יקר אבל גם יותר משתלם

לצד כל היתרונות של מטבחים מעץ מלא, נהוג לייחס להם גם חיסרון שבהחלט אינו בטל בשישים: מחירם גבוה יותר ביחס לאחיהם שאינם מבוססים על עץ מלא אלא על סנדוויץ’. יחד עם זאת כדאי לזכור שעץ מלא מחזיק מעמד שנים רבות יותר מחומרים זולים יותר דוגמת סנדוויץ’, MDF, סיבית וכו’, כך שאם מחלקים את מחיר המטבח על פני כל השנים שבהן הוא אמור לשרת אותנו, מסתבר שהמטבחים המבוססים על עץ מלא הם הבחירה המשתלמת יותר, למרות המחיר הגבוה.

איך לשמור על מטבח מעץ מלא?

מטבח עץ מלא, כאמור, מחזיק מעמד הרבה יותר ממטבחים אחרים, ואם תשמרו עליהם היטב הם ישרתו אתכם נאמנה ויוסיפו שמחה לחייכם שנים רבות במיוחד.

בין השאר חשוב להקפיד על שימוש במטלית לחה ובחומרים המותאמים במיוחד לניקוי עץ, שכן חומרים אחרים עלולים להזיק לו באופן בלתי הפיך. כמו כן חשוב לנקות בהתאם לכיוון הסיבים ולא נגדם, ובכך לשמר את המראה הנאה של העץ.

עיצוב מטבחים מעץ מלא

במטבחים כאלו תמיד שוררת אווירה חמימה ונעימה, לעיתים אפילו אינטימית ורומנטית, ותמיד כיף לבשל, לאכול ולהתארח בהם. על מנת להעצים את האווירה החיובית, מומלץ להשתמש בצבעים חמים ובהירים המדגישים את יופיו של העץ המלא. המלצה נוספת היא להקפיד גם על רמת גימור גבוהה של הפרזולים (ידיות הארונות וכו’), על מנת שהפרטים הקטנים לא יפגמו בתמונה הגדולה וביופי הרב.

כדאי גם להיעזר באנשי מקצוע בתחום עיצוב הפנים ועיצוב המטבחים, על מנת להגיע למטבח היפה ביותר והמתאים ביותר לבית שלכם.
   
 

שיחה עם נציג