סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

ארונות בגדים

אדם וחווה הסתפקו אולי בעלי תאנה וגם עבור אבות אבותינו שחיו במערות בגדים היו אמצעי להתגונן מפני הקור ותו לא, אבל מבחינתנו בגדים הם הרבה יותר מכך: גם מי שלא מתלהב ממותגים וטרנדים אופנתיים עדיין צובר במהלך חייו מלאי מכובד מאוד של ביגוד מכל הסוגים, ואין פלא כי חנויות הבגדים מהוות עוגן של ממש בכל קניון ויעד מבוקש במיוחד בכל מסע שופינג.

באופן טבעי, מי שבאמתחתו מלתחה רחבת היקף זקוק גם לארון בגדים לאחסון כל הפריטים הרבים שצבר, ובהתאם במסגרת תכנון מרחבי המגורים שלנו מוקדשת לא מעט תשומת לב לארונות בגדים עבור כל בני המשפחה.

בימינו ישנו מבחר רחב של ארונות בגדים. חלוקה מקובלת אחת היא בין ארונות קיר לבין ארונות שאינם חלק בלתי נפרד ממבנה הבית, חלוקה אחרת היא בין ארונות הזזה שבהם הדלתות נעות על מסילות לבין ארונות שהדלתות בהם סובבות על ציר, וכמובן שגם לאופן בו מאורגן הארון (קולבים, מדפים, מגירות וכו’) ישנה חשיבות רבה.

האם כדאי להשקיע בחדר ארונות מיוחד עבור הבגדים?

ביותר ויותר בתים בימינו ניתן למצוא חדר ארונות. בדרך כלל מדובר בחדר קטן יחסית הצמוד ליחידת ההורים אם כי בהחלט ישנם גם חדרי ארונות גדולים יותר.

ראשית, על אף הצורך לכאורה להקצות חלל מיוחד לארונות, הרי שבסופו של דבר נחסך מקום שכן ניתן לוותר על ארונות קיר בחדרי השינה השונים ולהפוך אותם למרווחים יותר ונעימים יותר.

שנית, בניגוד לארונות המפוזרים בחדרים ונוטים לצבור עובש, חדר ארונות, לרוב, הוא מאוורר יותר ועל כן הבגדים נשמרים טוב יותר.

בנוסף, כשמקפידים על סדר וארגון קל הרבה יותר למצוא את הפריטים בהם אנו חפצים.

לצד היתרונות הנ”ל, כדאי לזכור שחדר ארונות לא מתאים לכל משפחה. כשלכל אחד מבני המשפחה מלתחה עשירה במיוחד, הקצאת חדר מיוחד לארונות בגדים עלולה דווקא להקשות על מציאת פריטים במהירות ובקלות, ובמיוחד כשאין הקפדה על סדר וארגון.

עוד כדאי לקחת בחשבון שכשישנם בני נוער, שעשויים להזדקק לארון הבגדים גם בשעות שבהן ההורים כבר ישנים, מיקום חדר ארונות בצמוד ליחידת ההורים עלול להוות בעיה.

ארונות הזזה – יתרונות וחסרונות

ארונות הזזה החלו להחליף את הארונות ה”רגילים”, כלומר אלה שבהן הדלתות נפתחות כלפי חוץ, בשנות השמונים של המאה הקודמת, אם כי בתחילת דרכם הם סבלו מתקלות רבות ובפרט הדלתות היו יוצאות מהמסילה. כיום, כדאי לדעת, המנגנונים השונים של הארונות האלה משופרים יותר והתקלות נדירות, אם כי עדיין הם נחשבים מעט פחות אמינים ביחס לארונות אחרים.

יחד עם זאת, לארונות הזזה מספר יתרונות משמעותיים: ראשית, הם מאפשרים התקנת דלתות רחבות יותר, מקנים לארון ולחדר כולו אסתטיקה משופרת ובעיקר חוסכים מקום יקר שכן אין צורך להשאיר מרווח גדול יחסית בינם לבין שאר החדר (על מנת לאפשר פתיחת דלת לרווחה).

כשרוצים להתקין ארונות בגדים בחדר ילדים קטן יחסית מומלץ במיוחד להשתמש בארון הזזה. ארונות הזזה הם גם האופציה המועדפת למי שמעדיף תאים רחבים ומרווחים במיוחד בארון הבגדים שלו.

איך לארגן את ארון הבגדים?

כשמדובר בארון בגדים לילדים כדאי לכלול בו מגירות רבות יחסית וכן לחלק את החלל למדפים רבים, כך שאפשר יהיה לחלק את הפריטים לקטגוריות רבות (בגדים ליומיום לעומת בגדים חגיגיים; מכנסיים קצרצרים, מכנסי שלושת רבעי או ארוכים; וכו’) וכך יהיה קל למצוא את הפריט האופטימלי בכל פעם. בארון הבגדים של ההורים מומלץ לא להקצות שטח רב מדי לקולבים, אלא אם כן סגנון הלבוש החביב על ההורים מחייב תליית חולצות וחליפות רבות.

 

שיחה עם נציג