סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

מטבחים כפריים מעץ מלא

מטבחים כפריים מעץ מלא נהנים משורה ארוכה של יתרונות, הן מבחינה פרקטית, הן מבחינה עיצובית והן מבחינות נוספות, כך שאין פלא כי מדובר במטבחים שצוברים עוד ועוד מעריצים, בין אם כאלה השוכנים במרחב הכפרי (שרמת החיים בו עולה בהתמדה) ובין אם כאלה הנמצאים בלב עיר זו או אחרת אך מצליחים לשמור על חיבור אמיתי לטבע.

כשמדובר על מטבחים מעץ מלא הכוונה היא שהפריטים השונים מהם מורכב המטבח, ובפרט הארונות, האי (אם ישנו, כמובן, וברבים מהמטבחים הכפריים אכן ישנו כזה) ובמקרים רבים גם משטח העבודה, מיוצרים מעץ מלא, כלומר קרשים או לוחות מעץ טבעי ולא מוצרי עץ מעובד דוגמת סיבית, שבבית או סנדוויץ’.

כל היתרונות של מטבחים מעץ מלא

מטבחים מעץ מלא הם אמנם לרוב יקרים יותר ביחס למטבחים המבוססים על חומרי גלם אחרים, אולם בזכות יתרונותיהם הרבים מדובר באופציה משתלמת מאוד והם מעניקים לבעליהם תמורה מלאה לכספם.

ראשית, מטבחים כפריים מעץ מלא יוצרים אווירה ביתית, חמימה ואינטימית שמתפשטת מהמטבח גם אל שאר מרחבי הבית.

שנית, ריהוט המיוצר מעץ מלא הוא עמיד יותר – יתרון חשוב מאוד בעיקר במטבח. למעשה, מטבח מעץ מלא הוא לא רק עמיד יותר אלא שיופיו גם משביח עם השנים בזכות העובדה שהעץ המלא בעצמו נהנה מאופי מובחן יותר ככל שהזמן חולף ומשרה זאת על המטבח כולו.

עוד כדאי לקחת בחשבון שחלק מהרהיטים המיוצרים מעץ מעובד עלולים לפלוט חומרים רעילים שונים, ואף אחד הרי לא רוצה סיכונים מיותרים במקום שבו מכינים אוכל ומבלים זמן רב.

והכי חשוב: מטבח כפרי מעץ מלא הוא מרחב שנעים לשהות בו, תענוג להכין בו אוכל, נחמד לשבת עם בני המשפחה האחרים לארוחה נינוחה או לארח חברים ובאופן כללי הוא משדרג משמעותית את ערכו של כל בית.

מטבחים כפריים מעץ מלא – אנגלי, יווני, טוסקני או פרובנס?

מטבחים כפריים מעץ מלא מגיעים בשלל סגנונות, כשהבולטים בהם הם היווני, הטוסקני, האנגלי ומטבחים כפריים בסגנון פרובנס.

מטבח כפרי טוסקני מתאפיין בכך שהעץ המלא זוכה למראה מחורץ ומשויף. בנוסף נצבע העץ בשיטות מסורתיות ובאופן כללי מטבחים טוסקניים הם בעלי חזות מחוספסת משהו. מאפיין נוסף של מטבחים כפריים אלה הוא השימוש בקרניזים אלגנטיים ועבודות יד התורמות נופך אמנותי. מרכיב אפשרי אחר שניתן למצוא במטבח הטוסקני הוא קירות מחופים באבנים היוצרות מראה טבעי וחמים.

הצבעים השולטים במטבחים אלה הם גווני האדמה כגון חום, שמנת, זהוב וצהוב. חלונות גדולים במיוחד מתקבלים אף הם בברכה על מנת לאפשר למטבח להישטף באור השמש המחמיא, וחפצי נוי מהאזור היפה באיטליה מעניקים את הטאץ’ הסופי.

במטבחים כפריים בסגנון אנגלי הצבע הבולט הוא לבן, ובאופן כללי העיצוב נוטה אל הקלאסי והמסורתי, ובמקרים מסוימים אף עלול להיתפס כשמרן יתר על המידה ועל כן רבים משלבים בו מוטיבים נועזים יותר על מנת להפוך אותו למרתק יותר.

באופן כללי במטבחים כפריים אנגליים ישנם עיטורי עץ רבים, חריטות שונות, הקפדה על אחידות בעיצוב (כיסאות המותאמים לשולחן שמותאם לארונות וכך הלאה). אי הוא אופציה פופולארית במיוחד במטבחים אלה, ולרוב הוא יהיה מרווח יחסית, וחזיתותיהם של הארונות עשויות מעץ בוק מלא העובר צביעה אטומה ומשויף בעדינות מרבית.

מטבחים מעץ מלא בסגנון פרובנס מתאפיינים בעיצוב תמים וחמים, כשבחלק גדול מהמקרים העץ אינו מעובד כמעט ושומר על מראה פראי משהו. בנוסף משולבים חומרים המחברים את המטבח אל הטבע דוגמת עץ, אבן וזכוכית, העצים הרווחים הם בוק, מייפל ואלון צרפתי, והצבעים הם בעלי גוון עתיק.

 

שיחה עם נציג