סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

עיצוב מטבחים מודרניים עם אי

אחת המגמות הבולטות ביותר בשנים האחרונות בתחום של עיצוב מטבחים מודרניים היא הוספת “אי” למטבח – יחידה אוטונומית הממוקמת במרכז המטבח, במנותק ממשטח העבודה והארונות, והמהווה הן משטח עבודה נוסף, הן שטח אחסון נוסף, הן דלפק/שולחן שסביבו אפשר לשבת ולאכול והן תוספת עיצובית חשובה המקנה למטבח מראה נכון ועכשווי (על אף ששורשי הקונספט נעוצים כבר בימי הביניים ובטירות של בני מעמד האצולה, שמטבחיהם רחשו טבחים רבים).

לאילו מטבחים מתאים אי?

הדעה הרווחת היא שאי מתאים למטבחים מרווחים בלבד, וכי עיצוב מטבחים מודרניים קטנים אינו מאפשר את התוספת המבורכת הזו.

זוהי דעה נכונה חלקית: במטבחים קטנטנים אמנם לא ניתן לשלב אי, אולם לא צריך מטבח ענקי כדי שאפשר יהיה למקם בו יחידה עצמאית. גם במטבחים סטנדרטיים בגודלם, ואפילו מעט קטנים מהממוצע, ניתן – באמצעות תכנון קפדני ומדויק של אנשי מקצוע מנוסים – להוסיף אי (שלרוב יתאפיין במראה מלבני צר וארוך), ולא חסרות דוגמאות לעיצוב חכם שהפך מטבח לא גדול לכזה שנראה מרווח מאוד ובעיקר מקנה לבעליו שלל אפשרויות בזכות יחידת העבודה/ אחסון/ ישיבה הנוספת.

עיצוב מטבחים מודרניים וחיבור למרחב האירוח

אי הוא תוספת רבת ערך לכל מטבח, ובפרט מתעצמת חשיבותו כשמדובר במטבח פתוח, כלומר כזה המהווה המשך ישיר של מרחב האירוח – קונספט שצובר יותר ויותר פופולאריות בשנים האחרונות ומהווה את אחד הנדבכים החשובים של עיצוב מטבחים מודרניים.

במקרים אלה, מומלץ למקם את האי בכניסה למטבח, כך שהוא יחצוץ בינו לבין המרחבים האחרים של הבית, כשמצד אחד תושג הפרדה על מנת בכל זאת לתחום את המטבח ולמנוע ממנו להשתלט על מרחבים אחרים בבית, ומצד שני, בזכות הפתיחות של האי, נשמר החיבור בין האזורים השונים של הבית ומושגת זרימה הרמונית.

צבעים שונים או אותו גוון?

אחד המאפיינים החשובים של עיצוב מטבחים מודרניים הוא תשומת לב רבה לא רק לפן הפרקטי של המרכיבים השונים של המטבח, אלא גם לממד האסתטי, שהרי רבים מאיתנו מרבים לבלות במטבח, שבבתים רבים מהווה גם מוקד חברתי, ועל כן מן הראוי שיהיה לא רק נוח אלא גם נעים לעין.

היופי, כידוע, הוא בעיני המתבונן, ועל כן אין אחידות דעים לגבי עיצוב האי: יש המאמינים כי די בכך שהוא מתבלט במרכז המטבח, ועל כן כדאי להעניק לו את אותם גוונים שבהם מתאפיינים שאר חלקי המטבח, כך שהוא ייראה כהמשך ישיר שלהם. אחרים מעדיפים דווקא להבליט אותו עוד יותר עם צבע שונה לגמרי מזה של ארונות המטבח, למשל, ובכך למשוך אליו עוד יותר תשומת לב ולהדגיש את יופיו וייחודו.

לכל אחת משתי תפיסות אסתטיות אלה יתרונות וחסרונות, כמובן, ובעיקר לכל מטבח מתאים קונספט עיצובי משלו – מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בעלי ראייה רחבה ויכולות אסתטיות גבוהות על מנת להבין איזה אי ייראה הכי טוב במטבח חלומותיכם.

כיריים או כיור

האפשרויות הפרקטיות שמציע אי הן רבות ומגוונות, כשבין השאר ניתן “לנצל” אותו גם לטובת כיור נוסף או כיריים נוספות (איים ענקיים מאפשרים גם וגם, אולם זו אופציה לא נפוצה במיוחד).

כיור נוסף עשוי להוות פיתרון אידיאלי למשפחות שומרות כשרות המעוניינות בשני כיורים, חלבי ובשרי, כשבמקרה כזה אפשר להפוך את האי לחלבי לגמרי ולהבטיח הפרדה מוחלטת. במקרים בהם ממקמים כיריים באי, כדאי להתקין קולט אדים מעליו על מנת לשמור על המטבח נקי ואסתטי.

אופציה נוספת בעיצוב מטבחים מודרניים היא אי בעל שני מפלסים – שגם מרחיב את אפשרויות השימוש בו וגם תורם לאסתטיקה של המטבח.

 

שיחה עם נציג