סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

עיצוב מטבחים קטנים לדירות משותפות

מצד אחד, יותר ויותר בתים מתאפיינים במרחבים עצומים ובהתאם גם בסלונים גדולים, חדרי רחצה מרווחים להפליא ומטבחי ענק, אבל מצד שני ישנן גם לא מעט דירות קטנות שעיצוב הפנים שלהם הוא אתגר של ממש – ובפרט הצורך להשקיע בעיצוב מטבחים קטנים יחסית שעדיין יאפשרו לבני הבית לבשל, לאפות, להקפיץ, לטגן, לצלות ולאכול בכיף.

במקרים רבים, אגב, ניתן למצוא מטבחים במבצע שעיצובם מתאים למטבח קטן יחסית וכך מרוויחים שתי ציפורים – גם חיסכון במחיר וגם מטבח מעוצב נכון, כלומר כזה שלא מרגישים כי הוא קטן מדי.

השטח המוקצה למטבח קטן? פתחו אותו אל הסלון

 סלון למטבח עם חלל פתוחדרך מומלצת אחת למנוע תחושת חנק במטבח קטן והרגשה שאין לאן לזוז היא פשוט לפתוח את המטבח אל הסלון ופינת האוכל – האופן ספייס המוכר והאהוב שמהווה את אחד הלהיטים של עיצוב מטבחים (גם אם הוא לא חף מחסרונות).

בדרך זו אין רק מטבח אלא יש חלל משותף, שגם אם הוא לא גדול מאוד ומרווח מאוד עדיין הוא מקנה תחושת מרחב, כשהפתיחות מטשטשת את הממדים האמיתיים.

במקביל ליצירת האופן ספייס וחיבור המטבח לסלון ולפינת האוכל מבחינת היעדר קירות ומחיצות אחרות, חשוב כן ליצור הפרדה ויזואלית (שבסופו של דבר גם היא יוצרת תחושת ריווח גדולה יותר). דרך אחת היא באמצעות צבע קיר שונה במטבח ובשאר החלקים הצמודים לו (או אפילו רק גוון שונה), או על ידי ריצוף אחר בכל חלק (כשרצוי כמובן שהריצוף במטבח יתכתב עם הריצוף באזורים הסמוכים).

 

 

צבעים בהירים ותרומתם לעיצוב מטבחים קטנים

דרך נוספת ליצור אשליה כאילו המטבח גדול יותר מכפי שהוא בפועל היא באמצעות שימוש בגוונים בהירים וכן בצבעים מבריקים.

באופן כללי שימוש בצבעים הוא חלק מהותי בעיצוב מטבחים, ובמקרה זה, של מטבחים קטנים יחסית, לצבע יש חשיבות מכרעת שכן ארונות כהים, לדוגמה, גורמים לתחושת חנק מעיקה במטבח קטן בעוד גוונים בהירים יוצרים תחושת פתיחות וריווח.

לצד הגוונים הבהירים והסולידיים מומלץ להשתמש בצבעים מבריקים היוצרים השתקפויות שגם הן מגדילות את תחושת המרחב. נגיעות עדינות של צבע עז יוסיפו עניין למטבח (אבל חשוב להשתמש בהן במינון סביר) ויטשטשו גם הן את מימדיו הצנועים.

חשיבות התאורה הנכונה

גם תאורה נכונה היא מרכיב משמעותי בעיצוב מטבחים בכלל ובעיצוב מטבחים קטנים בפרט.

במטבח קטן מומלץ בחום להשתמש בתאורה לבנה ולא באור פלורוסנטי, וכן כדאי להשתמש בגופי תאורה מינימליסטים (עם עדיפות לכאלה השקועים בתקרה).

את האור כדאי למקד במשטח העבודה או לחילופין לפזר אותו לעבר מספר מוקדים במטבח.

סוד קסמו של האחסון הנסתר

אחד המרכיבים הקריטיים בעיצובו של מטבח קטן הוא מציאת פתרונות אחסון יעילים במיוחד, כך שהם גם לא יתפסו מקום רב מדי וייצרו עומס יתר על המטבח, או שאפילו לא יאפשרו לבני הבית לזוז בנוחות בתוך המטבח, אבל מצד שני ניתן יהיה לשמור את כל הסירים, מחבתות, צלחות, כוסות, חומרי גלם להכנת אוכל וכו’.

לשם כך כדאי קודם כל להעדיף מכשירי חשמל קומפקטיים, וכן להעדיף פתרונות אחסון נסתרים שמפחיתים את העומס הוויזואלי במטבח. עוד חשוב להשקיע תשומת לב רבה בתכנון הארונות, כולל החלוקה הפנימית, כך שהיעילות תהיה מקסימלית, הו מבחינת דחיסת מקסימום פריטים במינימום שטח והן מבחינת נוחות העבודה במטבח.

דרך נוספת להפחית את העומס הוויזואלי היא באמצעות מדפים פתוחים במקום ארונות – אמנם בדרך זו שטח האחסון מעט מצומצם יותר, אולם הרווח האסתטי עשוי להפוך את הבחירה הזו למשתלמת. הבחירה הזו הופכת עוד יותר משתלמת אם ישנם מטבחים במבצע הכוללים מידוף במקום ארונות.

 

שיחה עם נציג