סניפים

התקשרו *6158


מרכז לוגיסטי – מפעל ומשרדי החברה שלמה בן יוסף 17 חיפה

שלמה בן יוסף 17 חיפה

טלפון: *6158

פקס: 04-6158633

samgaloffice@gmail.com


אולם תצוגה חיפה

שדרות ההסתדרות 20

שדרות ההסתדרות 20

טלפון: 04-6158650

פקס: 04-8764558

samgalhaifa@samgal-c.com


אולם תצוגה הרצליה פיתוח

הסדנאות 10

הסדנאות 10

טלפון: 09-9549694

פקס: 09-9518441

samgalh@samgal-c.com


אולם תצוגה ראשון לציון

אליעזר מזל 4

אליעזר מזל 4

טלפון: 03-6158800

פקס: 03-6426527

samgalr@samgal-c.com

 

מטבחים קלאסיים

מטבחים קלאסיים כשמם כן הם – מטבחים שמתאפיינים בעיצוב קלאסי, כזה שלא בהכרח מתמסר לטרנד האחרון או לזה שלפניו או לזה שעוד יבוא, אלא מתאפיין במוטיבים שהם באופנה כבר שנים רבות וסביר מאוד להניח שיישארו כך גם בעתיד.

מסיבה זו, מטבח קלאסי הוא בעצם שם כללי למגוון רחב מאוד של דגמים, בין אם מבחינת החומרים, בין אם מבחינת העיצוב, בין אם מבחינת השילוב של מכשירי חשמל ואבזורים שונים, ובין אם מבחינת הפן הפונקציונלי שגם אותו כמובן יש לקחת בחשבון כשבוחרים מטבח.

עוד חשוב לציין שמטבח קלאסי אין פירושו סלידה או התנגדות לכל סממן מודרני, ובהחלט ישנם מטבחים בעלי עיצוב קלאסי שמשולבים בהם גם אלמנטים עדכניים ומודרניים.

פונקציונליות על חשבון אסתטיקה

מטבחים קלאסיים נתפסים ככאלה המעדיפים את הפן הפונקציונלי על פני השיקולים האסתטיים, וישנם גם המותחים ביקורת על כך שמטבח קלאסי הוא משמים משהו ונוטה לשמרנות יתר על המידה – אבל כאמור מטבחים בעיצוב קלאסי ממש לא חייבים להיות משעממים.

להיפך, דווקא השילוב בין הישן לחדש, כשמרכז הכובד הוא כאמור הקלאסי, יוצר מטבחים יפים ומעניינים. בנוסף, העדפת הפונקציונליות היא לא חיסרון אלא יתרון, שכן כדאי לזכור שלמרות העובדה שבימינו מוקדשת תשומת לב הולכת וגוברת לנושא העיצוב ולפן האסתטי, עדיין המטבח הוא מקום שאמור לשרת אותנו ולאפשר לנו להכין אוכל בנוחות וביעילות.

במסגרת הפונקציונאליות ישנה חלוקה ברורה של מרחבי האחסון השונים, אופן פתיחת הדלתות של ארונות מטבח הוא בסיסי ונטול התחכמויות, שולחן האוכל יהיה גדול וגם משטח העבודה רחב ידיים על מנת לאפשר להכין אוכל בנוחות מרבית.

שימוש נרחב בעץ

מאפיין נוסף של מטבחים בעלי עיצוב קלאסי הוא שימוש נרחב בעץ. לצד העץ ישנם גם חומרים נוספים כמו אלומיניום או זכוכית (כשהזכוכית תהיה איכותית אבל פשוטה יחסית ולא כזו שהודפסו עליה מוטיבים גרפיים או תמונות כאלה ואחרות) אבל בכל מקרה הבסיס הוא עץ – פשוט ולא מתחכם (דובדבן למשל הוא אחד הסוגים המקובלים כשמדובר במטבח קלאסי).

גם מוצרי הפרזול יהיו פשוטים ולא מתחכמים, ובדרך כלל בצבעים מטאליים בסיסיים.

מטבחים קלאסיים בעיצוב כפרי

מטבחים בעיצוב קלאסי מתאפיינים במקרים רבים במראה כפרי, שמהווה לכשעצמו אנטיתזה למטבחים מודרניים.

מטבח כפרי, כדאי לציין, הוא מטבח שנעשה בו שימוש רב בעץ (מוטיב שכאמור מהווה בכל מקרה את אחד הנדבכים המרכזיים בעיצוב מטבחים קלאסיים), נכנס אליו אור טבעי בשפע (לכמה שיותר שעות לאורך היום), מוקדשת תשומת לב רבה לפרטים קטנים כמו סירי נחושת המשתלשלים מווי נחושת או סלסילות עם פירות וירקות שונים ובאופן כללי הם מתאפיינים בחיבור לטבע ולסביבה ועל כן שוררת בהם אנרגיה חמימה, אינטימית ושורשית, בדיוק האנרגיה שאנחנו מצפים למצוא במטבח קלאסי.

ישנם סוגים שונים של מטבחים בעיצוב כפרי – מטבח בסגנון פרובנס, מטבח בסגנון טוסקנה, מטבח כפרי יווני, מטבח כפרי אנגלי, מטבח כפרי מרוקאי ועוד – וכולם נכללים תחת ההגדרה מטבח קלאסי, ובהחלט מומלץ להקדיש תשומת לב גם לאופציות אלה.

איך לקנות מטבח קלאסי?

המבחר הגדול של מטבחים קלאסיים מעניק לנו מנעד רחב במיוחד של אפשרויות, כך שאם נשקיע מעט זמן בחיפוש, נוכל להגיע למטבח המתאים לנו ביותר, זה שהוא “קלאסי” בעינינו ומתאים בדיוק לצרכים שלנו ולהעדפות האסתטיות שלנו (כמו גם מבחינת האבזור הדרוש לנו והדגמים המתאימים של המכשירים החשמליים השונים שיש במטבח).

בזכות המבחר הרחב, אפשר גם לחפש מטבחים במבצע וליהנות מקלאסיקה מנצחת במחיר תחרותי.
 

שיחה עם נציג